Kasutamise ajal puutuvad sõiduki optikaseadmed kokku keskkonnamõjudega, mis jätavad oma jälje. Kivikillud, tolm, keemilised reaktiivid, saastumine õlide ja bituumeniga, kliimatingimuste mõju –kõigi negatiivsete mõjude loend on tegelikult päris pikk. Sõiduki esilatulede pind puutub keskkonnamõjudega kokku iga päev ja tulemuseks – praod, kriimustused ja täkked üle kogu pinna. Kahjustuste tõttu pind matistub, valgus neeldub ja esilaternate omadused halvenevad oluliselt. Laternaklaase ei pea tingimata asendama, vaid neid on võimalik ka taastada, kasutades kaasaegset poleerimistehnoloogiat.
Pakume esitulede poleerimist, mille eelised on järgmised:
Esiteks – Te ei pea ostma originaalklaasi koopiat, mida toodetakse Hiinas. Hinna/kvaliteedi suhe dikteerib turuolukorra, mis reeglina annab eelise mitteoriginaalsetele varuosadele. Teiseks, pärast poleerimist paraneb esilaternate valgustugevus umbes kolmandiku võrra, mis on praktiliselt sama, mis uutel sõidukitel.
Soovitame esilaternaid poleerida ca üks kord iga 20-30 tuhande km läbisõidu järel või märgatava matistumise korral. Selline hooldussagedus suurendab optika kasutuskestust märkimisväärselt. Ning tagab, et sõidate pimedal ajal mugavalt ja ohutult.
Tulede professionaalse poleerimine – kirjeldus
Esilaternate pind võib olla valmistatud plastist või klaasist. Iga materjali poleerimiseks kasutatakse erinevat abrasiivpastat, sealjuures arvestatakse ka materjalide kahjustuste taset.
Poleerimine hõlmab mitut etappi:
- Esilaternaga külgnevate sõidukiosade kaitsmine või esilaternate eemaldamine;